Nadace Independent Press

Nadace Independent Press doplnila správní a dozorčí radu

27.12.2023

Nová členka správní rady Jitka Adamčíková působí jako mediální analytička. Společně s Václavem Štětkou je autorkou národní zprávy o stavu české mediální scény Media Pluralism Monitor. Dlouhodobě spolupracuje s Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, pro kterou hodnotí činnost médií v průběhu voleb. Mediální problematikou se v minulosti zabývala také v Nadaci OSF, Nadačním fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ) či v komerční společnosti Newton Media.

Do správní rady nadace nastoupil také advokát Emil Holub, který dosud působil v dozorčí radě. Emil Holub je partnerem mezinárodní advokátní kanceláře Clifford Chance, kde stojí v čele realitní praxe její pražské kanceláře. Mimo svou pracovní činnost se dlouhodobě věnuje práci v neziskových organizacích – byl členem Dozorčí rady Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, od roku 2012 je členem Dozorčí rady Knihovny Václava Havla.

Emila Holuba nahradil v dozorčí radě Tomáš Richter, který je advokátem v advokátní kanceláři JŠK v Praze a docentem obchodního práva. Tomáš Richter je členem redakčních rad odborných právních časopisů v ČR a v Nizozemsku, v oblasti své specializace rozsáhle publikoval v tuzemsku i v zahraničí, kde se též angažuje v profesních organizacích. Přes 20 let vyučoval na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2004 je rozhodcem.

Zpět

Kontaktujte nás

Nadace Independent Press
Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1
IČ: 09721291

Email: nadace@independent-press.cz